7 důvodů, proč si nechat napsat SW na míru

Někteří lidé netuší, jaké přínosy může mít na zakázku naprogramovaný software. Je to škoda, protože přicházejí o obrovskou příležitost se na trhu vymezit. Jaká je to konkurence, když všichni používají stejné informační systémy, které je nutí do přednastavených procesů?

Za dobu své kariéry jsme se setkali s mnoha manažery nebo majiteli firem různých velikostí, kteří se aktivně zabývali tím, že si nechali napsat software na zakázku.

Jedno měli všichni společné – silnou myšlenku a vizi, které pomocí softwaru na zakázku realizovali. Z maličkých firem se stávaly díky inovaci větší, zatímco ty, co se do realizace nepustily, nadále stagnovaly.

Zapátrali jsme v paměti a vybrali 7 důvodů, proč je zrovna pro Vás software na zakázku tím pravým.

Program, který potřebuji, neexistuje

Některé aplikace mají tak specifické požadavky, pro které na trhu neexistuje hotový software. Příkladem může být velmi určitý proces ve Vaší firmě, který zatím řešíte na papíře nebo v Excelu. Trápení a čas, který ušetříte, když si tento proces necháte přepsat do programu, je často enormní.

Potřebuji se někam napojit a dostupný software to neumí

V dnešní době je spousta strojů a programů připravena komunikovat, mají svá rozhraní i API. Propojení několika nesourodých technologií si často žádá zásah programátora.

Excelová logika mi nestačí

Excel je takový malý i velký pomocník. V začátcích stačí, je úžasný, ale poté, co s ním začne pracovat mnoho lidí najednou, soubor se rozbíjí a sám často zmizí ze sdíleného disku. Co pak? Drahocenná data, logika i několikaletá práce je pryč. Zapřemýšlejte nad Office Automation.

Potřebuji rychlý e-shop

Rychlost = výnos. Čím rychlejší e-shop, tím více lidí dokáže odbavit a je lépe hodnocen na Googlu. Velké e-shopy se bez pomoci programátora neobejdou.

Chci něco extra

Na zakázku napsaný software je něco jako klenot. Je to věc, kterou Vám konkurence nemůže sebrat, pochlubte se s ním přátelům.

Trh se rychle vyvíjí a já potřebuji dynamicky reagovat

Pořád se něco děje, je těžké spolehnout se na to, že za měsíc vyjde aktualizace, která můj problém vyřeší. Váš programátor to může zvládnou za hodinku.

Jaká bude cena?

Cena programu na zakázku má tu výhodu, že spousta dodavatelů nevyžaduje zaplatit dopředu. Software můžete vyvíjet třeba rok, ale platit ho budete měsíčně nebo čtvrtletně. Pravda, dáte za program možná více než za krabicový software, ale výsledný efekt je úplně jiný. Firma Vám poroste, ale počet zaměstnanců může zůstat stejný. Říkáme tomu efektivita v praxi.


Stále si nejste jisti?

Pozvěte si nás na kafe a probereme, jak Vám usnadnit život. Koukněte na naše analýzy. Jsou zdarma.